Kategori


E drejta civile

E Drejta Penale

E drejta administrative

Advertisements

Mendime nga 2 për “Kategori”

 1. vasil tha:

  per shendetje .ja nje qytetar nga shqipria . ne vitin 2005 kam marr espuls ne itali vetem se nuk kisha dekumente ish klandestin dhe me kan dhen espuls per 10vjet .tani espulsi me ka mbaruar por nuk me let te shkoj ne itali te takoj njerzit e mi. dekumentat qe ka kerkuar prefektura ne i tali pas marimit te sepulsi ja kam derguar dhe ato nuk prendoj te ma heqin espulisin. tani si mund ti drejtohem gjykates per te drejta e njeriut. faleminderit pres pergjigjjen tuaj

  • Pershendetje,
   Procedure qe ju keni ndjekur për heqjen e eskpuslsit nuk është e duhura. Një ekspulsi nuk hiqet më mbarimin e afatit në mënyrë automatike, por kërkohet që të bëhet një kërkesë nga i interesuari për heqjen e ekspulsi. Ne rastin e Italisë kerkesa duhet të paraqitet në Ambasadën Italiane në Tiranë dhe është Ministria e Brendëshme Italiane autoriteti që mund të hequr ekspulsin.
   Me respekt,
   Av.Mentor Bimi

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s