Rreth nesh


Av. Mentor Bimi është diplomuar jurist ne Universitetin “Luigj Gurakuqi” ne vitin 2004, me rezultate te shkëlqyera duke qene një ndër 5 studenten e dalluar te fakultetit. Ne vitin 2006 merr licencën e avokatit. Gjate viteve 2009-2011 ka ndjekur studimet Master te Nivelit te II pranë Universitetit te Tiranes, pranë Departamentit të së Drejtës Publike me titull “E Drejta Kushtetuese, e Krahasuar dhe Europiane”.

Aktualisht po ndjek studimet për doktorature pranë Universitetit te Tiranes, Departamenti i Administratës Publike.

Studio & Konsulence Ligjore e Av. Mentor Bimi, është e projektuar për t’i ofruar klientëve të saj përvojën dhe përgjegjshmërinë e shtrirë në aktivitetet gjyqësore dhe jashtë gjyqësore në fushën e së drejtës. Garanton, vazhdimësinë dhe rregullsinë, nëpërmjet rrjetit të saj të të besuarve dhe bashkëpunëtorëve, ofron ndihmë ligjore në rajonin Verior të Shqipërisë dhe në gjithë territorin kombëtar.Studioja përdor teknologjitë më moderne kompjuterike dhe ofron asistencë ligjore të përgjegjshme ndaj nevojave reale të klientëve të saj, si private dhe të biznesit, për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje me rezultatet më të mira në kohë të shkurtër të mundshme.

Fushat që operon kjo studio janë :

– E drejte Civile;

– E drejta Penale;

– E drejte Administrative;

– E drejte Familjare;

– E drejte Tregtare;

– E drejta e Punës;

– Ndjekja e praktikave administrative ose gjyqësore për kërkimit e shpërblimit te demit jashtekontraktore te shkaktuar nga veprimet e administratës publike, aksidentet ne pune ose aksidentet automobilistike;

– Asistence ne regjistrimin dhe mbrojtjen e markave tregtare dhe te drejtave te lidhura me pronesise industriale;

– Asistence ligjore për OJF-të;

– Asistencë për t’iu drejtuar Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut

E-mail
mentorbimi@gmail.com
Telefon
+355684072107.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s